Mercedes-Benz Velkou slušovickou opanoval při západu slunce Sztorm

Pátek, 30 Říjen 2015 10:21 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ + JM | Značky Březová, Slušovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Mercedes-Benz Velkou slušovickou opanoval při západu slunce Sztorm
Vrcholem svátečního středečního odpoledne na závodišti ve Slušovicích byl poslední jedničkový dostih letošní sezóny – 33. ročník Mercedes – Benz Velké slušovické steeplechase. Před parádní návštěvou a krásným západem slunce se stal vítězem dostihu s dlouhou tradicí Sztorm v sedle s mladým amatérem Pavlem Složilem mladším v sedle.

Díky novému generálnímu partnerovi se Velká slušovická běžela o rekordních 300 tisíc Kč, což je dvojnásobek předchozích ročníků. Poslední letošní dostihové odpoledne, tradičně za účasti kamer České televize, zahrnovalo kromě překážkových dostihů také šest rovinových dostihů, z nichž nejvýznamnější byla Cena hejtmana Zlínského kraje na rekordních 3900 metrů. Na bez sta metrů čtyřkilometrové distanci, ve které si se soupeři doslova pohrál svěřenec Radka Holčáka Playstarabad v sedle s žokejkou Zuzanou Vokálkovou. Protipólem byla nejkratší tuzemská rovinová distance na 900 metrů.  Více z dostihových výsledků zde.

Tradičním doplněním dostihového odpoledne byly závody psů. Diváci měli možnost shlédnout i vystoupení dívek z Rajnochovic na konících plemene hafling. Tyto koně pak osedlaly dostihové osobnosti, které zvítězily ve Velké pardubické v minulých ročnících. Vložený dostih vítězů Velké pardubické se běžel jako Pohár společnosti SPILLERS.