Lhotská 20ka. První dějství nové cyklo-tradice na Podkopné Lhotě

Pondělí, 13 Říjen 2014 07:47 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Foto, Kašava, Podkopná Lhota, Sport, Trnava

Bookmark and Share

Lhotská 20ka. První dějství nové cyklo-tradice na Podkopné Lhotě
S nápadem přišli krátce po prázdninách domácí pořadatelé ze lhotského Rallysprint Klubu. „Chceme závod vyzkoušet a založit zde novou tradici,“ řekl den před startem Josef Minařík, hlavní pořadatel akce, když krátce před tím projel naposledy celou trať, aby zkontroloval její označení.

„Jede se celkem 18 kilometrů v kopcovitém terénu nádherné přírody Hostýnských vrchů. Trať to není dlouhá, zato cyklisté v kopečcích nastoupají zhruba 760 metrů“ popsal pořadatel stručně charakter trasy.

Na startu u Myslivecké chaty i v zázemí závodu u Penzionu Kopná bylo v krásné nedělní dopoledne vše perfektně připraveno. Jakoby se tu podobné soutěže pořádaly odjakživa. Profesionální časoměřič, laminovaná startovní čísla, v cíli připraveny sprchy, hadice s vodou na mytí kol, nablýskané poháry pro vítěze a samozřejmě občerstvení.

Cílem Lhotské 20ky nakonec prolítnul jako první šestadvacetiletý Jirka Brázdil z Bike Teamu Sazovice. „Ještě jsem se musel vracet,“ s úsměvem komentoval fakt, že na někde „netrefil“ přesně trať. Časem pod 47 minut dokázal, že má opravdu natrénováno. Závod byl ovšem stvořen pro všechny výkonnostní kategorie, a tak do cíle u Myslivecké chaty se rekreační sportovci sjížděli i s časem dvojnásobným.

I při předávání ocenění v areálu Penzionu Kopná bylo myšleno na všechny kategorie, a tak se dostalo poháru a poklony za skvělý sportovní výkon například i nejstaršímu závodníku soutěže Oldřichu Hanáčkovi.

Při spokojeném debatování o zážitcích na trati pak bylo slyšet jediné. Lhotská 20ka je nová tradice. Příští rok jedeme zase.