Lampionový průvod ve Slušovicích vyvrcholil ohňostrojem

Sobota, 14 Listopad 2015 06:43 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Lampionový průvod ve Slušovicích vyvrcholil ohňostrojem
Na pověry o nešťastném pátku třináctého ve Slušovicích nedají. Právě v tento den se totiž uskutečnil Lampionový průvod městem. Letos i s nádherným ohňostrojem.

Dětí, rodičů i prarodičů se třináctý listopadový podvečer sešlo na slušovickém náměstí víc než dost. Proud svítících lampionů se krátce po sedmnácté hodině ztratil v ulici Osvoboditelů, aby se za necelou půlhodinku objevil na Slunečné a chvíli na to v cíli – na Sokolské zahradě.

Tradičně tam na děti čekala odměna v podobě čokoládového adventního kalendáře a dalších dobrot. K prodeji za symbolickou cenu byla také letošní speciální edice slušovického historického kalendáře pro rok 2016 (více o kalendáři zde).

Po vyvrcholení celé akce v podobě zářivého ohňostroje následoval volný program vyplněný mimo jiné dětským zpíváním. Nejmenší měli možnost předvést na mikrofon svou odvahu i talent. Děti byly letos obzvlášť šikovné a kromě tradičních „hitů“ Pec nám spadla nebo Prší, prší, sklidily potlesk například i za různé hymny. Dvě děvčata zpívající tu česko-slovenskou, stejně jako chlapec, který pro změnu přidal slušovickou fotbalovou… „Děkuji všem, kteří nám s organizací a přípravou akce pomohli. Nebylo jich málo, stejně jako doufám spokojených dětí a dalších spoluobčanů, kteří se tu dnes sešli. Zároveň si dovolím pozvat všechny na speciální vánoční koncert Olgy Lounové, který pořádáme V Nové sokolovně,“ sdělil závěrem portálu Horní Podřevnicko Antonín Novák z pořádajícího nadačního fondu. (Více o vánočním koncertu Olgy Lounové ve Slušovicích zde)