Inzerce
DomůNovinkyK největším favoritům se řadí Kopecký, Hänninen a Mikkelsen

K největším favoritům se řadí Kopecký, Hänninen a Mikkelsen

Seznam přihlášených posádek na Barum Czech Rally Zlín 2012 nabízí kvalitní startovní pole. V letošním roce se jedná o nejlépe obsazenou soutěž seriálů Intercontinental Rally Challenge (IRC) a FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC). Pořadatelům z AK Barum Zlín v AČR se přihlásilo celkem 110 soutěžících z 23 zemí, z uvedeného počtu je 36 zahraničních posádek. K největším favoritům se řadí jezdci továrního týmu Škoda Motorsport, a to obhájce prvenství Jan Kopecký z České republiky, suverénní lídr mistrovství Evropy Juho Hänninen z Finska a vedoucí jezdec průběžného pořadí IRC a zároveň loňský vítěz tohoto seriálu Andreas Mikkelsen z Norska (Škoda UK Motorsport). Uvedený trojlístek jezdců pilotuje vozy Škoda Fabia Super 2000.

Každý z obou továrních jezdců Škoda Motorsport dostal pro letošní sezonu jasný úkol. Jednatřicetiletý létající Fin Juho Hänninen absolvuje pravidelné starty v mistrovství Evropy. Letos nenašel přemožitele v Chorvatsku, Belgii a Turecku. Před svými pronásledovateli má více než stobodový náskok a evropský titul na dosah! Hänninen se představil rovněž na soutěžích IRC, vyhrál v Irsku i Belgii a druhý dojel na Azorských ostrovech. Třicetiletý Jan Kopecký si zopakoval v loňském roce pocity vítěze Barum Czech Rally Zlín. Jezdec z Kostelce nad Orlicí se může stát pátým pilotem v historii zlínské rally, který získá do své sbírky tři prvenství na barumce. Dosud se to podařilo jen Noru Hauglandovi, Italu Bertonemu a domácím jezdcům Hubáčkovi a Krestovi. Kopecký startuje letos pravidelně v českém mezinárodním šampionátu a doposud všechny starty proměnil v suverénní vítězství. Kopecký si vede zdatně i v IRC, neboť vyhrál na Kanárských ostrovech i legendární soutěž Targa Florio na Sicílii, druhý skončil na Korsice a třetí místo obsadil v Irsku. Třiadvacetiletý Nor Andreas Mikkelsen je na nejlepší cestě obhájit prvenství v IRC. Letos vyhrál Azorské ostrovy a Sibiu rally v Rumunsku, druhý dojel na Kanárských ostrovech, v Irsku, Sicílii a San Marinu. Mikkelsen patří k velkým talentům rally a svou rychlost prokazuje na všech druzích povrchu.