Hvozdenské hody letos jinak. Možná zahájily novou tradici

Pondělí, 14 Listopad 2016 11:54 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Hvozdná Bookmark and Share

Fotoreportáž

Nově pojmenované Hvozdenské ulice v sobotu ožily hodovým veselím. Letošní Hvozdenské hody se však o těch z let minulých výrazně lišily. Přípravný tým hvozdenského divadelního plesu dal hlavy dohromady a vymyslel zcela nový koncept hodového dne i večera. Možná tak zahájil zcela novou tradici.

Radostná nálada panovala ve Hvozdné už od osmé ranní, vždyť letos Hvozdnou při tradičním „vodění berana s kapelou“ procházely hned dvě rozjařené družiny společně s hudebníky dechové kapely Trnkovjanka.  Na "Karlově náměstí" u divadla si pak Hvozdňané užívali odpolední hodování. Čekala je zde ochutnávka čajů a káv z nabídky OXALIS, degustace Svatomartinských vín s možností zakoupení, teplá medovina, domácí štrúdl, legendární “Karlovi utopenci” či lahodná paštika s čerstvým pečivem.

"Cílem bylo nabídnout možnost potkat se svou rodinou, přáteli a sousedy. I přes mrazivé počasí se toto povedlo a "Karlák" se poprvé od svého otevření zaplnil lidmi, hudbou a hodovními stánky. Možná to po pár letech přejde v tradici a bude se takto Hvozdná scházet každý rok," vysvětlil portálu Horní Podřevnicko Michal Juřík z přípravného týmu Hvozdenských hodů.

Večerní proud vybraných koktejlů show Barmani Zlín, namixovaných hitů DJ Strýčka Máry i pohodová nálada všech návštěvníků hodové zábavy v divadle jen podtrhly zážitek z Hvozdenských hodů v novém.