Na Maškarním plese v Kašavě přistáli sovětští kosmonauti i pacienti z psychiatrické léčebny

Úterý, 23 Leden 2018 11:41 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Kašava Bookmark and Share

Fotoreportáž

Svým tradičním „Maškarním“ odstartovala v sobotu 20. ledna v kašavské Orlovně plesovou sezónu dechová hudba Trnkovjanka.

„Letos jsme výzdobu i sebe ladili na téma Hollywood – hvězdy filmového plátna. Masek se opět sešlo více než 60, a opravdu se bylo na co dívat. Od pohádkových postav, přes filmové legendy až po vesmírné vyslance,“ popsala za pořadatele Klára Černochová.

Opět probíhalo hlasování o nejlepší masku. Toho se v kategorii jednotlivců nejlépe zhostila Víl(a) Zuběnka, která si zároveň odnesla poukaz do wellnes za největší počet hlasů. Ve dvojicích suverénně vyhrála dvojice z psychiatrické léčebny, která ani na chvíli nevypadla ze své role a taktéž si navíc odnesla cenu Kapelníka v podobě putovního poháru a hodinového vyhlídkového letu.  Kategorie skupin je každoročně velký oříšek, bylo tomu tak i letos, nakonec lidé zvolili tým sovětských astronautů. Mimochodem, ti měli v kyslíkových přístrojích místo životadárného kyslíku nalitý rum! Nadsázky a vtipu však bylo v sobotní maškarní večer nepočítaně. Namátkou, přijel i náklaďák Marius Pedersen i s pěti kontejnery na tříděný odpad či ještě v krabici zabalení Ken a Barbie, opravdoví od Mattela. Nechyběl tu hodně Dlouhý se Širokým a Bystrozrakým a také podivuhodná skupinka čítající pytlík s čajem, konvičku, hrnek, cukr i citrón!

Každý z výherců si odnesl krásný dort a sošku Oscara. Kromě nápaditých masek se lidé těšili z výborné hudby v podání pořadatelů z dechovky Trnkovjanka, skvělých domácích pochutin a bohaté tomboly, skýtající přes 180 cen.