V Trnavě oslavili 650 let od první písemné zmínky o obci

Neděle, 16 Září 2018 09:35 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Trnava Bookmark and Share

A dalo by se říct pod heslem „Trnavjané sobě“. Celodenní program se za ideálního počasí totiž točil především kolem Trnavských. Začal mší v kostele Navštívení Panny Marie, aby se pak průvodem přesunul do centra oslav, před trnavskou Základní školu, a tam potom pokračoval až do nočních hodin.

Na prostranstvích kolem školy předvedli své výsledky i historii hasiči, lyžaři, florbalisté i myslivci. Domácím ale i mnohým přespolním návštěvníkům trnavských oslav prezentovali své zájmy také střelci, volejbalisté, Klub rodičů, 1. sts nebo včelaři. Ti posledně jmenovaní například přivezli celou expozici včelaření včetně včelstev. Na obec se dvanácti stovkami obyvatel spolků, klubů, zájmů a koníčků víc než dost.

Na pódiu, které bylo pro tuto akci vystavěno i s obřím stanem na umělém povrchu školního hřiště, mezitím probíhal program, který zahájila dětmi milovaná Bublleshow. Bylo zde také vystoupení skupiny Abba revival, Orientální tanečnic Trnava, či večerní dechové Trnkovjanky.

Na jiných místech byly potom rozmístěny další atrakce – workshop, malování na obličej či projížďka na koni. S motorovou pilou zde nemohl chybět ani tvůrce oblíbeného Trnavského betlému Martin Bořuta. V otevřené Základní škole byla k vidění výstava z historie obce, zatímco v budově Obecního úřadu mohli návštěvníci obdivovat díla zdejšího řezbáře pana Gerycha. K prohlídkám byla k dispozici také Mateřská škola i věž kostela.

Celý den oslav 650 let od první písemné zmínky o obci se nesl především v duchu přátelských setkání, ale také dobrého jídla a pití. Zde dvakrát platilo motto zmíněné v úvodu článku. Trnavjané totiž cateringové služby objednávat nemusejí, vše kolem gastronomie připraví sami a dokonale. Jídlo upečou, usmaží, slivovici vypálí a ano, v Pivovaru Vraník uvaří i své vlastní pivo!

Fotoreportáž ze zahájení a úvodní části oslav .