Průvod, mše i dechovka. Březovjané oslavili 610 let založení obce

Úterý, 15 Srpen 2017 15:36 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Březová, Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

V neděli 13. srpna oslavila Březová 610 let od první zmínky o obci. Březovjané spojili oslavy s celodenním programem a jak je ve vesnici nacházející se ve svažitém terénu nad Slušovicemi dobrým zvykem, účast místních byla velká.

A nejen místních. Jak poznamenal starosta Březové Zdeněk Kráčalík - na slavnostním odpoledni s kašavskou dechovou muzikou Trnkovjanka se dobře bavili nejen domácí, ale přijela i řada přespolních hostů a různých pamětníků historicky spjatých s obcí. „V dnešní slavnostní den jsme si připomněli nejen výročí obce, ale i činnost a výsledky, kterých jsme společným dílem v Březové dosáhli od roku 2007, kdy jsme slavili 600 let od první zmínky,“ řekl portálu Horní Podřevnicko pan starosta. „I proto jsme v průběhu dne měli obnovené budovy obecního úřadu, mateřské školy a zbrojnice otevřeny pro širokou veřejnost. Zájem o prohlídky předčil naše očekávání,“ dodal.

Po mši svaté na „Luži“ požehnal otec Emil ze slušovické farnosti novému zásahovému vozidlu Březovských hasičů. (O novém Fiatu Ducato pro SDH Březová jsme psali zde.)