Folklórní a dechový festival doplnil hlavní program Vizovického Trnkobraní

Úterý, 25 Srpen 2015 20:37 | Zdroj: Foto Tomáš Ševčík ww.sevciktomas.cz, text Irena Jančíková - Kulturní středisko Vizovice | Značky Vizovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Folklórní a dechový festival doplnil hlavní program Vizovického Trnkobraní
Předposlední prázdninová sobota byla ve Vizovicích již tradičně zasvěcena Folklornímu a dechovému festivalu při Trnkobraní.

Zatímco v areálu vizovické likérky zněl v rámci hlavního programu pop, rock a třeba i punk, v prostorách kolem Sokolovny se naproti tomu předvedl folklór, ať už Vizovjánek, cimbálová muzika Ocún nebo Vlčnovské búdové umělkyně.

Skvělou world music, ovšem stále krásně prolnutou folklorem, přivezl rodák z Frýdku-Místku Tomáš Kočko se svým orchestrem, do světa se návštěvníci vydali i s tanečnicemi Studia Shanti, které ve sporých oděvech předvedly tanec se šavlemi i brazilskou sambu. Závěr večera patřil zlínské legendě, kapele Podjezd.

Z doprovodného programu jako každoročně zaujal řemeslný jarmark. Veškeré dětské atrakce jako skákací hrad, malování na obličej či dětské dílničky ze dřeva a korálků byly v neustálém obložení dětí nejen z Vizovic, ale i z blízkého okolí. Moto-veterán klub se postaral o zábavu všem tatínkům a příznivcům proslulých motocyklů značky Jawa.