Drakiádu na Bílé Hlíně ozdobil i přílet legendárního Čmeláku

Úterý, 17 Říjen 2017 07:48 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň | Značky Neubuz, Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Drakiáda na Letišti Slušovice tradičně spojená se sportovním odpolednem pro děti, připadla letos přesně na polovinu října. Lepší termín si pořadatelé ze Základní školy Neubuz, Spolku rodičů a společnosti CIS – AIR zvolit nemohli. Počasí totiž bylo v neděli ukázkové.
Slunce, které se opíralo po celý den do letištní dráhy doplňoval výhled na okolní horizonty, halící se do nejkrásnějších podzimních barev. K ideálu pořádné drakiády chybělo možná trochu více kýženého větru. Ten však děti (a často především rodiče 😉) nahradily rychlými nohami, a tak se většina draků na nedělní oblohu podívala!
Čmelák

Drakiádu a sportovní odpoledne plné her, soutěží a zábavy doplnili tradičně obětaví čtyřkolkáři pod hlavičkou Aligator AVS, nechyběla tu ani paní Nesňalová z nedaleké farmy, která sem na projížďky pro děti přivedla hned čtveřici nádherných koní.

Bonbónkem na závěr, v pravém i přeneseném slova smyslu, byl přílet legendárního Čmeláku. Průlet nad letištěm s kouřovými efekty i závěrečný shoz bonbónů mezi počtenou nedělní návštěvu utajil pořadatel Jindřich Polepil z CIS -AIR dokonale. O to bylo překvapení větší a jednomotorový dolnoplošník původně vyvinutý jako zemědělský letoun sklidil i s pilotem velký zájem a ovace.

S pořádáním akce dále různým způsobem pomohli: Obec Neubuz, ASPV Slušovice, SDH Neubuz, Nadační fond pro rozvoj a podporu Slušovic, MŠ Sluníčko Slušovice a další.