Inzerce
Domů Březová Březová - Projekt podruhé: „Radostná setkání s hipoterapií“

Březová – Projekt podruhé: „Radostná setkání s hipoterapií“

Proč se pustila do projektu zabývající se hipotrapií a co to znamená? V centru Březové u Zlína, v uličce za školkou je malá farma zaměřená na chov a trénink koní.

„Poskytuji také individuální výuku jízdy na koni dětí i dospělých a vyjížďky do okolní krásné přírody pro pokročilé jezdce,“ vysvětluje provozovatelka Michaela Bičová„Hipoterapie je mi blízká, protože jsem původním vzděláním sociální pedagog a vztah k učení a pomoci osobám se zdravotním postižením je blízký mému srdci. K hipoterapii potřebujete vhodného a speciálně připraveného koně, který je v kroku schopen nést na hřbetu člověka, který neudrží správné těžiště tak jako jezdec zdravý. Z mého pohledu je pro tyto lidi, kteří k nám přichází z různých míst i vzdálenějších z celého Zlínského kraje, největším přínosem to, že je kůň živý, dává hřejivé teplo a v pohybu v kroku terapeuticky působí při pohybových poruchách,“ sděluje realizátorka projektu.

„Na provoz hipoterapie v letošním roce se nám podařilo získat opět finanční podporu ze Sociálního fondu Zlínského kraje přes projekt Radostná setkání s hipoterapií. Projekt je zaměřen na cílovou skupinu dětí a osob se zdravotním postižením,“ představuje projekt jeho realizátorka Michaela Bičová. „Terapii pomocí koní poskytujeme osobám s jak mentálním, psychiatrickým i s tělesným postižením. Podmínkou pro možnost zapojení se do projektu je mít průkazku ZTP nebo ZTP/P. Lekce trvá 30 min pro jednu osobu. Pro dítě se zdravotním postižením nebo dospělého to znamená, že je pro něj v rámci projektu bezplatná, což je velkou výhodou,“ poznamenává realizátorka projektu.

„Název projektu koresponduje se zážitky při probíhající hipoterapii s klienty. Naše klisna Lilly, která dokáže poskytnout své služby i osobám s vysokou mírou podpory a přitom vyloudí na jejich tváři úsměvy. V tom vidím velký přínos pro tuto cílovou skupinu, je to psychická pohoda, zklidnění nebo naopak zvýšení aktivity a radost, se kterou od nás klienti odjíždí. Tím, že je projekt dotován, je dostupný pro ty, kteří by si ze svých příjmů nemohli dovolit zaplatit ježdění na koni,“ dodává k projektu realizátorka.

„Jsem vděčná za finanční podporu Zlínskému kraji neboť bez ní by bylo velmi složité nebo i nemožné realizovat hipoterapii pro osoby se zdravotním postižením,“ s úsměvem děkuje realizátorka projektu.

HLavní partneři

Autoservis Polaštík, automyčka a ruční mytí vozidel

AUTO DAPA – Autoservis Polaštík - dlouholetá tradice ve zbrusu novém kabátě u kruhového objezdu ve Slušovicích SLUŽBY...

Auto Dolanský Autorizovaný prodej a servis vozů SEAT

Prodej vozů Seat Auto Dolanský, autorizovaný prodejce vozů SEAT nabízí širokou škálu skladových, předváděcích i ojetých automobilů stále...

Rekreační středisko Trnava

Ubytování v krásném horském prostředíLyžařský areál se čtyřmi vleky a nočním lyžovánímSlužby relaxačního centra s bazénem, whirlpoolem, saunamiMultifunkční hřiště...

AligatorAVS čtyřkolky, příslušenství

Kdo jsme? Společnost, která Vám nabízí od roku 2011 prodej a servis motorových čtyřkolek, motorek. Naše...

Tomáš Ševčík – Tvořím weby, které vydělávají

Tvořím webové stránky s důrazem na analýzy. Díky porozumění vašemu cíli, byznysu a zákazníkům postavím web, který...
X