Inzerce
DomůNovinkyStar Rally Historic vyhrál Jaroslav Vančík, komisi nadchlo jeho nasazení

Star Rally Historic vyhrál Jaroslav Vančík, komisi nadchlo jeho nasazení

Popáté byl součástí Barum Czech Rally Zlín vložený závod historických vozů pod názvem Star Rally Historic. Do soutěže se zapojily čtyři desítky aut, které v minulosti vládly na tratích světových závodů.

Fotoreortáž a video ze Star Rally Historic ve Slušovicích

V loňském roce poprvé neurčily vítěze esemesky diváků, ale komise sestavená z odborníků a novinářů. Stejný systém byl použit i letos. Hodnotitelská komise udělila nejvíce bodů Jaroslavu Vančíkovi, který závodil s vozem Lada VFTS.

Na druhém místě skončil Ital Paolo Diana s Fiatem 131 Abarth, třetí příčku obsadil Rakušan Christian Mitterlehner.„Všechny komisaře nadchlo nasazení, s jakým Jaroslav Vančík závodil. Ocenili také fakt, že auto, se kterým jel, se vůbec poprvé po nákladné repasi objevilo na soutěži,“ vysvětlil zástupce ředitele Star Rally Historic Antonín Smažinka a doplnil: „Diváci u tratí rychlostních zkoušek byli nadšení. Soutěž se hodně líbila.“