Inzerce
DomůNovinkyKopecký potvrdil roli favorita a potřetí v kariéře vyhrál Barum Czech Rally...

Kopecký potvrdil roli favorita a potřetí v kariéře vyhrál Barum Czech Rally Zlín

Český pilot Jan Kopecký (Škoda Fabia S2000) se spolujezdcem Pavlem Dreslerem se stal vítězem 43. ročníku Barum Czech Rally Zlín a připsal si třetí vítězství ve zlínské soutěži zařazené do seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a do Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally (MMCR).

Druhý nejlepší součet časů měl po 15 rychlostních zkouškách Václav Pech (Mini John Cooper Works S2000), který ztratil 1:01,6 minuty. Třetí příčku vybojoval Jaromír Tarabus (Škoda Fabia S2000) s odstupem 2:32,7 minuty na vítěze.

Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport položil základ k celkovému prvenství v sobotu, kdy vyhrál všech osm rychlostních zkoušek a na Pecha najel více než půl minuty. O den později na mokré trati raději neriskoval a držel si bezpečný odstup od svého pronásledovatele. Pech přiznal potíže s výběrem pneumatik, i kvůli tomu nemohl pomýšlet na vítězství. Naopak v souboji s Kopeckým v neděli ztrácel a jejich konečný odstup přesáhl jednu minutu. Vítězný jezdec si upevnil vedení v seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally.

Tarabus předvedl v letošním ročníku výborný výkon. K třetí pozici mu však pomohl nedělní defekt Romana Kresty (Škoda Fabia S2000), jemuž nejvíce seděly mokré tratě druhé etapy. Trojnásobný vítěz Barum Czech Rally Zlín a zajel v neděli čtyři nejrychlejší časy ze šesti rychlostních zkoušek.

V kategorii produkčních vozů získal prvenství Miroslav Jakeš (Mitsubishi Lancer Evo IX), který využil sobotních technických potíží největšího konkurenta Jaroslava Orsáka (Mitsubishi Lancer EVO IX R4) a v součtu časů mu v cíli nadělil jednu minutu a 16 vteřin. Mezi dvoukolkami kraloval Jan Černý (Peugeot 208 R2), který vládl své kategorii od třetího měřeného úseku. Druhý Ital Elwis Chentre (Škoda Fabia R2) zaostal o minutu a 13 vteřin.