Články z kategorie: Barum Rally Zlín

Tomáš Kostka usedne do fiesty kategorie R5

Pondělí, 26 Srpen 2013 18:35

Tomáš Kostka usedne do fiesty kategorie R5
Automobilový soutěžní jezdec Tomáš Kostka předvedl na loňské Barum Czech Rally Zlín obdivuhodný výkon, neboť do poslední chvíle bojoval o stupně vítězů s Romanem Krestou. Sice skalp švagra nezískal, nicméně po odstoupení Jana Kopeckého se posunul na konečnou třetí pozici. Kostka začínal svou motoristickou dráhu na okruzích a postupem času přesedlal na rally, kde získává stále více vavřínů.

Na barumku se přihlásilo přes sto posádek z dvaceti států!

Úterý, 20 Srpen 2013 20:33

Na barumku se přihlásilo přes sto posádek z dvaceti států!
Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín zveřejnili jedenáct dní před startem oficiální seznam přihlášených posádek. V letošním roce se jedná o kvalitně obsazenou soutěž seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a nejlépe obsazenou rally v seriálu Mediasport Mezinárodní mistrovství České republiky v rally (MMCR).

K favoritům barumky patří Kopecký, Bouffier a Lappi

Úterý, 20 Srpen 2013 20:27

K favoritům barumky patří Kopecký, Bouffier a Lappi
K největším aspirantům na prvenství v letošním již 43. ročníku Barum Czech Rally Zlín se řadí jezdci na továrních vozech Škoda Fabia S2000, a to suverén letošního evropského šampionátu Jan Kopecký, vítěz zlínské rally z roku 2009 a 2011. V barvách Škoda Motorsport se objeví i vycházející hvězda, finský mladíček Esapekka Lappi, vedoucí jezdec Asijskopacifického šampionátu.

Jaroslav Orsák: Výhra na barumce znamená velký krok v boji o titul

Úterý, 20 Srpen 2013 20:18

Jaroslav Orsák: Výhra na barumce znamená velký krok v boji o titul
Valašský jezdec Jaroslav Orsák letos na českých tratích absentuje. Důvodem je jeho kompletní účast na podnicích seriálu FIA mistrovství Evropy v týmu GPD Mit Metal Racing Team společně se zádveřickým jezdcem Antonínem Tlusťákem. Českým fanouškům předvede své umění po delší době na Barum Czech Rally Zlín, která se pojede ve Zlíně a jeho okolí na přelomu srpna a září.

Šestá revoluční Star Rally nabídne rekordní startovní pole

Úterý, 20 Srpen 2013 20:06

Šestá revoluční Star Rally nabídne rekordní startovní pole
Stejně jako v minulých letech bude i letos součástí Barum Czech Rally Zlín vložený závod historických automobilů, Star Rally Historic. Šestý ročník však přichází s revoluční novinkou, to když se posádkám otevřela možnost projet rychlostní zkoušky tradiční barumky na čas.

V roli pozorovatele přijede do Zlína poprvé žena!

Úterý, 20 Srpen 2013 20:02

V roli pozorovatele přijede do Zlína poprvé žena!
Zlínští pořadatelé znají nominaci klíčových činovníků Mezinárodní automobilové federace FIA na letošní 43. ročník populární barumky. Organizační štáb v čele s ředitelem soutěže Miloslavem Regnerem každoročně odvádí skvělou práci. Soutěž je hodnocena jako jedna z nejlépe organizovaných rally v Evropě, neboť obdržela v předchozích letech výborné hodnocení pozorovatelských zpráv a rovněž reference činovníků FIA jsou na zlínskou rally velmi pozitivní.

Regulace diváků na rychlostních zkouškách

Středa, 07 Srpen 2013 10:47

Foto: www.hornipodrevnicko.cz
Barum Czech Rally Zlín každoročně navštěvují statisíce motoristických fanoušků z celé Evropy. Podobně jako řada světových motoristických podniků přistupují organizátoři soutěže k výběru vstupu na rychlostních zkouškách a dalších místech. Tato finanční částka ze vstupného tvoří důležitou položku v rozpočtu zlínské rally a za toto spolupodílení se na nákladech rally pořadatel divákům velmi děkuje.