Články z kategorie: Barum Rally Zlín

Na barumku se přihlásilo přes sto posádek z dvaceti států!

Úterý, 20 Srpen 2013 20:33

Na barumku se přihlásilo přes sto posádek z dvaceti států!
Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín zveřejnili jedenáct dní před startem oficiální seznam přihlášených posádek. V letošním roce se jedná o kvalitně obsazenou soutěž seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a nejlépe obsazenou rally v seriálu Mediasport Mezinárodní mistrovství České republiky v rally (MMCR).

K favoritům barumky patří Kopecký, Bouffier a Lappi

Úterý, 20 Srpen 2013 20:27

K favoritům barumky patří Kopecký, Bouffier a Lappi
K největším aspirantům na prvenství v letošním již 43. ročníku Barum Czech Rally Zlín se řadí jezdci na továrních vozech Škoda Fabia S2000, a to suverén letošního evropského šampionátu Jan Kopecký, vítěz zlínské rally z roku 2009 a 2011. V barvách Škoda Motorsport se objeví i vycházející hvězda, finský mladíček Esapekka Lappi, vedoucí jezdec Asijskopacifického šampionátu.

Jaroslav Orsák: Výhra na barumce znamená velký krok v boji o titul

Úterý, 20 Srpen 2013 20:18

Jaroslav Orsák: Výhra na barumce znamená velký krok v boji o titul
Valašský jezdec Jaroslav Orsák letos na českých tratích absentuje. Důvodem je jeho kompletní účast na podnicích seriálu FIA mistrovství Evropy v týmu GPD Mit Metal Racing Team společně se zádveřickým jezdcem Antonínem Tlusťákem. Českým fanouškům předvede své umění po delší době na Barum Czech Rally Zlín, která se pojede ve Zlíně a jeho okolí na přelomu srpna a září.

Šestá revoluční Star Rally nabídne rekordní startovní pole

Úterý, 20 Srpen 2013 20:06

Šestá revoluční Star Rally nabídne rekordní startovní pole
Stejně jako v minulých letech bude i letos součástí Barum Czech Rally Zlín vložený závod historických automobilů, Star Rally Historic. Šestý ročník však přichází s revoluční novinkou, to když se posádkám otevřela možnost projet rychlostní zkoušky tradiční barumky na čas.

V roli pozorovatele přijede do Zlína poprvé žena!

Úterý, 20 Srpen 2013 20:02

V roli pozorovatele přijede do Zlína poprvé žena!
Zlínští pořadatelé znají nominaci klíčových činovníků Mezinárodní automobilové federace FIA na letošní 43. ročník populární barumky. Organizační štáb v čele s ředitelem soutěže Miloslavem Regnerem každoročně odvádí skvělou práci. Soutěž je hodnocena jako jedna z nejlépe organizovaných rally v Evropě, neboť obdržela v předchozích letech výborné hodnocení pozorovatelských zpráv a rovněž reference činovníků FIA jsou na zlínskou rally velmi pozitivní.

Regulace diváků na rychlostních zkouškách

Středa, 07 Srpen 2013 10:47

Foto: www.hornipodrevnicko.cz
Barum Czech Rally Zlín každoročně navštěvují statisíce motoristických fanoušků z celé Evropy. Podobně jako řada světových motoristických podniků přistupují organizátoři soutěže k výběru vstupu na rychlostních zkouškách a dalších místech. Tato finanční částka ze vstupného tvoří důležitou položku v rozpočtu zlínské rally a za toto spolupodílení se na nákladech rally pořadatel divákům velmi děkuje.

VI. Star Rally Historic letos premiérově na čas!

Středa, 07 Srpen 2013 10:38

Foto: www.hornipodrevnicko.cz
Star Rally Historic je již několik let nedílnou součástí populární zlínské soutěže Barum Czech Rally Zlín. Letošní šestý ročník však bude průlomový – poprvé v historii akce určené soutěžním vozům staršího data výroby budou posádky měřeny.

Shakedown "Barumky" již dnes, v pátek 30. září, v úseku Hvozdná - Březová

Pátek, 02 Srpen 2013 06:24

Shakedown
Předehrou populární automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín před pátečním slavnostním startem před zlínskou radnicí bude testovací rychlostní zkouška (tzv. shakedown), která je zvláště u diváků velmi oblíbená. Shakedown se uskuteční v pátek 30. srpna na úseku Hvozdná – Březová u Slušovic v dopoledních hodinách. Servisní zóna bude umístěna na silničním obchvatu Slušovic, na dvou pruzích bývalé čtyrproudové silnice.

Barumka se hlásí o slovo, na konci prázdnin se pojede potřiačtyřicáté!

Středa, 31 Červenec 2013 17:23

Video

Barumka se hlásí o slovo, na konci prázdnin se pojede potřiačtyřicáté!
Nezadržitelně se přiblížil termín nejvýznamnější automobilové soutěže na území České republiky BARUM CZECH RALLY ZLÍN. Letos se pojede již 43. ročník a soutěžní motory zaburácejí ve Zlíně a jeho blízkém okolí o posledním prázdninovém víkendu, soutěž proběhne v termínu 30. srpna až 1. září 2013.

Nešťastná událost ukončila Barum Czech Rally Zlín

Neděle, 02 Září 2012 15:41

Nešťastná událost ukončila Barum Czech Rally Zlín
V průběhu 13. rychlostní zkoušky Halenkovice opustil vůz Subaru Impreza STi se startovním číslem 32 trať. Při nehodě došlo ke zranění dvou diváků, z toho jedno zranění je smrtelné. Z rozhodnutí ředitele soutěže byl dvaačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín 2012 předčasně ukončen.
Ředitelství Barum Czech Rally Zlín vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým.

RZ Slušovice kamerami EUROSPORTU !!!

Neděle, 02 Září 2012 09:05

RZ Slušovice kamerami EUROSPORTU !!!
Naprosto unikátní záběry z prvního dne BARUM CZECH RALLY ZLÍN 2012. Skvělá možnost projet si s nejlepšími závodníky trať slušovického okruhu, kolem ostratského rybníka, směr Hvozdná a další rallyové lahůdky z krásných koutů Slušovicka!!!

Po sedmi rychlostních zkouškách vede Hänninen, na záda mu dýchá Kopecký

Sobota, 01 Září 2012 20:09

Hänninen, Markkula (FIN, Škoda Fabia S2000) Foto: Horní Podřevnicko.cz
Báječný souboj sledují diváci kolem tratí 42. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Pět prvních jezdců se vejde do půlminutového rozestupu. Na čele je Fin Juho Hänninen a necelé dvě a půl vteřiny za ním je jeho kolega z týmu Škoda Motosport Jan Kopecký. Na třetí příčku klesl po sedmé rychlostní vložce, kde nabral na vítězného Kopeckého více než dvacetivteřinovou ztrátu, Nor Andreas Mikkelsen.

Havárie maďarské posádky mezi historiky

Sobota, 01 Září 2012 18:44

Flash info k události na slušovickém okruhu

Havárie maďarské posádky mezi historiky
Při vložené soutěži Star Rally Historic došlo během rychlostní zkoušky 4 Slušovice v čase 15:35 hodin k následující události: maďarská posádka se startovním číslem H4 Attila Notheisz, Attila Zoltán na voze Lancia Delta HF Integrale vyjela mimo trať, trefila prodejní stánek a srazila jednu divačku, shodou okolností maďarské národnosti.

Bolek Polívka se prožene po Zlíně na voze Alfa Romeo

Čtvrtek, 30 Srpen 2012 18:50

Slavný vizovický rodák se představí v exhibiční jízdě

Bolek Polívka se prožene po Zlíně na voze Alfa Romeo
Velkou osobnost představí exhibiční jízda GRAND PRIX BUGATTI 2012, která se uskuteční jako doprovodná akce letošního ročníku Barum Czech Rally Zlín. Na místě spolujezdce se objeví ve voze Alfa Romeo C8 oblíbený herec Boleslav Polívka.

Debut knihy o Leovi Pavlíkovi za zvuku legendárního Quattra S1

Pondělí, 27 Srpen 2012 17:10

Debut knihy o Leovi Pavlíkovi za zvuku legendárního Quattra S1
Premiéra nové knihy o jednom z nejúspěšnějších jezdců historie československých rally, Leovi Pavlíkovi, která je plánovaná na blížící se Barum Czech Rally Zlín, bude zpestřena velice atraktivním doprovodným programem. Leo Pavlík se totiž po téměř třiadvaceti letech opět ukáže za volantem soutěžního vozu a při letošní Barum rally fanouškům předvede jedno z nejatraktivnějších soutěžních aut vůbec – Audi Sport Quattro S1.